සමාජ මාධ්‍ය කැළඹූ ලංංකාගම පාර 98 % වැඩ අවසන්…ළඟදීම ජනතා අයිතියට.

0

විපක්ෂය ප්‍රමුඛ අනෙකුත් වි’රුද්ධ මතධාරී දේශපාලනික පක්ෂයන් විසින් ලංකාගම සිට නෙළුව දක්වා මාර්ගය හදන්න පටන් ගත් දා සිට මේකට වි’රුද්ධව කතා කලා .ඔවුන් කිසිම කෙනෙක් මේ මාර්ගය හදනකොට හොදක් කිවුවේ නෑ. මේක බලන්න ආවේ නැහැ.

මම මහාමාර්ග විෂය භාර අමාත්‍යවරයා විදිහට පාර්ලිමේන්තුවේදී සහ ඉන් පිටත අවස්ථා කිහිපයකදී කිවවා ලංකාගමට යන්න වාහනයක් සහ අනෙකුත් පහසුකම් සියල්ල ලබා දෙන්නම් ගිහින් බලන්න මේ පාර කොහොමද හදන්නේ කියලා.ඒත් ආවෙ නෑ යැයි මහාමාර්ග අමාත්‍ය ජොන්ස්ටන් ප්‍රනාන්දු මහතා පැවසීය.

විපක්ෂය කලේ ජවිපෙ සහ විවිධ පුද්ගලයින් ටික එකතු කරගෙන කොළඹට වෙලා මේ පාර හදන එකට වි’රුද්ධව උ’ද්ඝෝෂණ කරපු එක තමයි.ගස් කපනවා සිංහරාජය වි’නාශයි කිව්වා.කෝ ඒකෙ හා’නියක් උනාද?

ඔවුන් මුළු ලෝකයටම කිව්වා මේ පාර හදන්න රාජපක්ෂලා විශාල වශයෙන් මේ සිංහරාජ වනාන්තරයේ ගස් ක’පනවා කියලා . මේ මාර්ගය හදන්න අපි කිසිදු ගසක් කැ’පුවේ නැහැ.මෙම මාර්ගයේ ඉදිකිරීම් කටයුතු මාර්ග සංවර්ධන අධිකාරියේ සෘජු අධීක්ෂණය යටතේ ශ්‍රී ලංකා යු ධ හමුදාවේ ඉංජිනේරු බලකාය මගින් සිදු කරනු ලැබුවා.

මහාමාර්ග අමාත්‍ය ජොන්ස්ටන් ප්‍රනාන්දු මහතා මේ අදහස් පල කලේ ලංකාගම – නෙළුව මාර්ගයේ වත්මන් තත්වය පිළිබදව මාධ්‍යවේදියකු ඇසූ ප්‍රශ්ණයට පිළිතුරු ලබා දෙමිනි.

ලංකාගම – නෙළුව මාර්ගය පරිසර පද්ධතියට හා’නිනොවන අයුරින් ඉදිකර ඇති ආකාරය පහත ඡායාරූප මඟින් දැක්වේ.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here