ගෑණු 8ක් ගත් අනංගයා කෝටිපතියාගේ බිරිඳත් තුරුලට ගනී

0

කාන්තාවන් අටදෙනකු සමග දීගකෑ පුද්ගලයකු සමග අ’නියම් සම්බන්ධතාවක් ඇති කරගත් තිදරු මවක් තම ස්වාමියාට අයත් මෝටර් රථය ද රැගෙන අ’නියම් පුරුෂයාගේ නිවෙසට විත් තම විවාහක ස්වාමියා සමග නැවත යෑමට නොහැකි බව පවසමින් හ’ඬා වැ’ටුණු පුවතක් රජරට පළාතේ පොලිසියක සුළු පැ’මිණිලි අංශයෙන් වාර්තා වෙනවා.

කෝටිපති ව්‍යාපාරිකයකුගේ වාහන අලෙවිසලක සේවය කිරීම සඳහා රියැදුරකු අවශ්‍ය බවට පුවත්පත් දැන්වීමක් පළකර තිබෙනවා. එම දැන්වීමට අනුව තරුණයකු ඉල්ලු‍ම් කර ඇති අතර ඔහු සේවය සඳහා තෝරාගෙන තිබෙනවා.

දින කිහිපයක් යද්දී අදාළ ආයතනයේ කළමනාකාරිණිය වශයෙන් කටයුතු කළ විවාහක තිදරු මවක වන කෝටිපති ව්‍යාපාරිකයාගේ දියණිය සමග ඔහු අ’නියම් සම්බන්ධතාවක් ඇතිකරගෙන තිබෙනවා.

ඔවුන්ගේ සම්බන්ධය එම කාන්තාවගේ 14 හැවිරිදි දියණියට හසුවී ඇති අතර අ’නියම් සම්බන්ධය හසුවීමෙන් පසු මොහු එම ආයතනයෙන් ඉවත් කර ඇති ඇති බවත් සඳහන්. ජංගම දුරකතන මාර්ගයෙන් ඔවුන්ගේ සම්බන්ධය දිගටම පවත්වාගෙන ගොස් තිබෙනවා.

දින කිහිපයකට පසු තම සැමියාට අයත් මොටර් රථය ද රැගෙන ගූගල් තාක්ෂණය ඔස්සේ මාර්ග සිතියමක් ​උපයෝගි කරගෙන අ’නියම්පෙම්වතා සිටින ස්ථානයට තම පස් හැවිරිදි දියණිය ද රැගෙන අදාල කාන්තාව පැමිණ තිබෙනවා.

අදාළ කාන්තාවගේ සැමියා පොලිසියට කළ පැ’මිණිල්ලක් මත වි’මර්ශන ආරම්භ කළ පොලිසියට දැනගන්නට ලැබී ඇත්තේ මෙම අ’නියම් පෙම්වතා මීට පෙර කාන්තාවන් අටදෙනකු සමග අ’නියම් සම්බන්ධතා ගොඩනගාගෙන ඔවුන් නිවෙසට ගෙනැවිත් එම කාන්තාවන්ගෙන් මුදල් ලබාගෙන ඔවුන් එ’ලවා දමා ඇති බවයි.

මෙම පුද්ගලයාගේ විවාහක බිරිය මේ වනවිට විදේශ රැකියාවක නිරත වන අතර ඔහුට දාව දරුවන් තිදෙනකු සිටින බව ද පොලිසියේදී අනාවරණය වී තිබෙනවා, තම දරුවන් තිදෙනාට මවක් අවශ්‍ය බැවින් තමා සමග නැවත යෑමට පැමිණෙන ලෙස කාන්තාවගේ සැමියා කොතෙක් ආ’යාචනය කළ ද නව පෙම්වතාගෙන් තමන් දැ ඩි සතුටක් ලබන බැවින් ඔහු හැරදා යෑමට නොහැකි බව ඇය පවසා තිබෙනවා.

දරුවන් තිදෙනකුගේ මවක් බව සිහියේ තබාගෙන මෙවන් අ’නංගයන්ට රැ’වැටී තම ජීවිතය වි’නාශ කර නොගන්නා ලෙස පොලිසියේ නිලධාරීන් කොතෙක් ඉල්ලා සිටිය ද මෙම කාන්තාව එය ප්‍ර’තික්ෂේප කොට විවාහක පුරුෂයා හා තම දරුවන් ක’දුළු සලද්දී ළඟදී විවාහ වූ මනාල ජොඩුවක් මෙන් ත්‍රිරෝද රථයක නැගී අ’නියම් සැමියා සමග පොලිසියෙන් පිටව ගොස් ඇති බවයි වැඩිදුරටත් වාර්තා වන්නේ.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here