ඇමති මාන බලන්නෙ වැලි නිදියට..කැලේ මැදින් පාරක් කපන්න ඉඩතියන් නෑ – වනජීවී නියාමක සංඟමය

0

වන ජීවි දෙපා­ර්ත­මේ­න්තුව යටතේ 1984දී ජල ගැලුම් නිම්න ජාතික උද්‍යා­න­යක් ලෙස ගැසට් කර ඇති කැල­යක් මැදින් පාරක් ලබා­දී­මට කිසි­සේත් ඉඩ නොත­බන බව එම වන­ජීවි නියා­මක සංග­මයේ සභා­පති ශානුක සද­රු­වන් මහතා “දින­මිණ“ට පැව­සීය.විෂ­ය­භාර ඇමැ­ති­ව­රයා නොව ඊට ඉහළ කෙනෙක් කිවු­වත් වන­ජීවි අඥා පන­තට පට­හැ­නිව ක්‍රියා නොක­රන බවත් ඒ මහතා කීවේය.

තව දුර­ටත් අද­හස් දක්ව­මින් ඒ මහතා මෙසේද කීය.

මේ පාර 1984 වහපු පාරක්. මේ පාරට වඩා හොඳ කාපට් පාරක් හදල තමයි මේක වැහැ­හුවේ. මොකද අලින්ට සහ අනෙක් සතුන්ට නිදැල්ලේ ඉන්න මේ ප්‍රදේශ වෙන් කළේ නිරී­ක්ෂණ කරල. මොකද අලි මිනිස් ප්‍රශ්නයට පිළි­ය­මක් ලෙස.මේ භූමිය ඒ අනුව තමයි ජාතික උද්‍යා­න­යක් කළේ. මේක කැලෑ නිජ­බි­මක්. ඒ නිසා මේකට ඇතුළු වෙන්න­වත් බැහැ කාට­වත්.

නමුත් මේ ඇමැ­ති­ව­රයා බලය අයුතු ලෙස භාවිත කර පාරක් හදන්න හද­නව වැලි ව්‍යාපා­රය සඳහා. මොකද මේ හරියේ හොඳ වැලි නිදි­යක් තියෙ­නවා.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here