මැණික් ව්‍යාපාරිකයින් පරිත්‍යාග කරන්න ගිය PCR යන්ත්‍රය දේශපාලඥයෙකුගේ මැදිහත් වී වළක්වයි

0

රත්නපුර මහ රෝහලට ප‍්‍රදේශයේ මැණික් ව්‍යාපාරිකයින් විසින් පී සී ආර් යන්ත‍්‍රයක් පරිත්‍යාග කිරීමට දැරූ උත්සාහයක් එම ප‍්‍රදේශයේ දේශපාලඥයෙකුගේ අකමැත්ත හේතුවෙන් ව්‍යර්ථ වී ඇතැයි වාර්තා වනවා.

මේ අතර, පසුගිය කාල සීමාවේදී මෙරටට සීනි ආනයනය කිරීමේදී සිදුව ඇති බව කියන අක‍්‍රමිකතා සම්බන්ධයෙන් ජනතාව දැනුවත් කිරීමේ වැඩසටහනක් කි‍්‍රයාත්මක කිරීමටයි සමගි ජනබලවේගයේ පාර්ලිමේන්තු මන්ත‍්‍රී කණ්ඩායම් රැස්වීමේදී අවධානය යොමුව ඇත්තේ. එම තොරතුරු ඇතුළු ගෙවී යන සතියේ දේශපාලන කරළියේ හෙළි නොවූ තොරතුරු ඔබ වෙත ගෙන එන නෙත් නිවුස් කණින් – කොණින් විශේෂාංගය දැන්.

මේ අතර, ආණ්ඩුවේ ඉහළම තැන්වලින් ගන්නා තීන්දු තීරණ පවා කි‍්‍රයාත්මක නොකරන සෞඛ්‍ය අමාත්‍යාංශයේ ඉහළ මට්ටමේ නිලධාරිණියක් සිටින බවට ද දේශපාලන කරළියේ කතාබහක් පවතිනවා. අදාළ නිලධාරිනිය, පැවති රජයේ ඉහළපෙළේ නායකයින් සමග ද සමීප සබදතා පවත්වන අයෙකු බවටයි තොරතුරු වාර්තා වන්නේ.

( Neth news )

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here