අවුරුදු කන්න ගිහින් වි නාශයක් වුණා! දැනුත් ඇරලා කරන්නේ විනාශයක්ද? වන්නිල ඇත්තන් ආණ්ඩුවෙන් ප්‍රශ්න කරයි! (VIDEO)

0

“මට මතක තියෙනවා අපේ රටේ සිංහල අවුරුද්ද තිබුන දවස්වල. ආණ්ඩුවෙන් අවුරුද්දට හොඳටම නිදහස දීලා තිබුණා. හැබැයි අවුරුදු කෑවා. විනෝද වුණා. ඒ විනෝද වුන එකේ ප්‍රතිඵල අද දවස වෙනකොට අපි විඳිනවා. ඉතින් ඒ වගේම තමයි අද දවසේ මේ රට විවෘත කරා කියලා. අපි හිතෙන හිතෙන තැනවලට යන්න පටන් ගත්තොත්, අපිට හිතෙන හිතෙන විදිහට හැසිරුනොත්, අද දින රට විවෘත කිරීමත් සමඟ විශාල හානියක් සිදුවෙන්න පුලුවන්’ යැයි ආදිවාසී නායක ඌරුවරිගේ වන්නිල ඇත්තෝ පවසති.

අද (21) දිනයේ දී විශේෂ මාධ්‍ය සාකච්ඡාවක් පවත්වමින් ඒ මහතා මේ බව සඳහන් කළේය.

මෙහිදී වැඩිදුරටත් අදහස් දැක්වු ඌරුවරිගේ වන්නියලැඇත්තන්,

“මට මතක තියෙනවා අපේ රටේ සිංහල අවුරුද්ද තිබුන දවස්වල. ආණ්ඩුවෙන් අවුරුද්දට හොඳටම නිදහස දීලා තිබුණා. හැබැයි අවුරුදු කෑවා. විනෝද වුණා. ඒ විනෝද වුන එකේ ප්‍රතිඵල අද දවස වෙනකොට අපි විඳිනවා. ඉතින් ඒ වගේම තමයි අද දවසේ මේ රට විවෘත කරා කියලා. අපි හිතෙන හිතෙන තැනවලට යන්න පටන් ගත්තොත්, අපිට හිතෙන හිතෙන විදිහට හැසිරුනොත්, දැක්කා නේ ඉන්දියාව කියන රටෙන් තව වෙන මොකක්ද ලෙඩකුත් ඇවිල්ල තියෙනවලු. මේ කොරෝනාට වඩා ඒ කොරොනාව භ යානකයි කියලා තමයි කියන්නේ. ඉතිං මිනිස්සු තේරුම් ගන්න ඕන. මේක බලධාරීන්ට නවත්තන්ඩ අමාරුයි. මේ රට කොයිතරම් කාලයක් වහගෙන හිටියත්. මේ ලෙඩේ නතර කරන්න අමාරුයි. මේ ලෙඩේ නතර කරගන්න නම් මේ සමාජයේ මේ ලෙඩේ ගැන හොඳට තේරුම් ගන්න ඕන.

සමාජයේ ආරක්ෂා කරගන්න ඕන. අපි කොහෙද හරි යනවා නං අපි හැම වෙලාව මතක තියාගන්න ඕන. මේ රටේ තවමත් මේ වසංගතය තියෙනවා. මේකෙන් ආරක්ෂා වෙන්න ඕන, බෙහෙත් විද්දත් මේ ලෙඩේ බෝ වෙනවා කියලා කියනවා සමහර වෙලාවට. ඉතින් අද දවසේ මේ මිනිස්සුන්ට ලැබෙන නිදහස, අනිසි ලෙස පාවිච්චි කරන්නේ නැතුව සියලුදෙනාම දරු පවුල ගැන හිතාගෙන හැසිරෙන්න කියන ඉල්ලීම තමයි මම මේ කරන්නේ.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here