ගර්භණී මව දැඩි ක ම්පනයට..වහාම තඹුත්තේගම රෝහලට යයි

0

දරුවකු බිහිකිරීම සඳහා පොල්පිතිගම මූලික රෝහල වෙත සිය සැමියා සමඟ පැමිණි ගැබිනි මාතාවකට බැ ණ ත.ර්ජනය කළ වෛද්‍යවරයකු සම්බන්ධයෙන් එම සැමියා විසින් අමාත්‍ය ජොන්ස්ටන් ප‍්‍රනාන්දු මහතාට, දිස්ත‍්‍රික් සෞඛ්‍ය සේවා අධ්‍යක්‍ෂවරයාට හා පොල්පිතිගම ප‍්‍රාදේශීය සභාපතිවරයාට ලිඛිතව පැමිණිලිකර තිබේ.

ත..මුසෙට කියන සිංහල තේරෙන්නෙ නැද්ද? දැන් ගිහින් ආපසු උදේ එනවා.දැන් හිටියොත් කුරුණෑගල යවනවා.නැත්නම් බෙ..ල්ල ග ල වලා අතට දෙනවා බල බල ඉන්න’’ යනුවෙන් සිය බිරිඳ බි ය වද්දමින් ත..ර්ජනය කළ බව එම සැමියා ලිපිය මගින් දැනුම් දී තිබේ.

වෛද්‍යවරයාගේ මෙම ප‍්‍රකාශයත් සමඟ තම ගැබිනි බිරිඳ දැඩි ලෙස ක ම්පනයට පත් වූ බවත්, පසුව රෝහලේ මොහොතක්වත් රැඳී නොසිට ඇයව තඹුත්තේගම රෝහලට ඇතුළත් කළ බවත් ඔහු සිය පැමිණිල්ල මගින් දැනුම් දී ඇත.

දිවයින

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here